Domov:
|| Ženski turnirji v odbojki » za Pokal Komende 2010 »

08.03.2010
Tekmovalna pravila

TEKMOVALNA PRAVILA

 • Vsako ekipo mora sestavljati vsaj pet igralk. V igri je lahko naenkrat največ šest in najmanj štiri igralke (v primeru poškodbe lahko tekmovanje nadaljujejo tudi le štiri igralke).
 • V ekipi je za turnir lahko prijavljenih največ 10 igralk. V ekipi ne sme biti:
  • igralk, ki so v zadnjem letu igrale za katerokoli člansko žensko ekipo;
 • V vsaki ekipi mora biti prijavljena vsaj ena polnoletna oseba. Starost ostalih igralk ni pomemba.
 • KAPETANKA EKIPE:
  Pred vsako tekmo mora kapetanka ekipe izpolniti zapisnik o tekmi. Kapetanka ekipe je dolžna sodelovati pri žrebu za prvo žogo oz. izbiro strani igranja in je izmed vseh igralk v ekipi edina, ki ji je dovoljeno pogovarjanje s sodnikom. Kapetanka mora poskrbeti za to, da je nekdo iz njene ekipe prisoten na sestankih predstavnikov ekip, ki jih skliče organizator z objavo na tej spletni strani.
 • Ekipe se morajo na tekmovanje PRIJAVITI NAJKASNEJE DO 13. MAJA 2010. Kasnejše prijave bomo dopuščali le izjemoma (tj. za zapolnitev igralnih mest).
  Ob prijavi mora vsaka ekipa plačati prijavnino v višini 30,00 EUR (nakazilo na poslovni račun Društva prijateljev Športa pri NLB: SI56 0231 0009 0213 696).
 • SPLOŠNA NAČELA IN PRAVILA:
  Turnir se igra v skladu z Uradnimi pravili odbojkarske igre (kot jih izdaja OZS), v kolikor ni v nadaljevanju rečeno drugače. Sodijo sodniki, ki jih določi organizator. Šteje se vsaka osvojena točka.
 • TOČKOVANJE:
  – zmaga brez izgubljenega niza (2:0) = 3 točke
  – zmaga z 1. izgubljenim nizom (2:1) = 2 točki
  – poraz z 1. dobljenim nizom (1:2) = 1 točka
  – poraz brez dobljenega brez (0:2) = 0 točk
 • SISTEM TEKMOVANJA:
  • Ekipe se razdelijo v dve skupini in pomerijo med seboj (vsak z vsakim) na podlagi predhodno opravljenega žreba.
  • Zmaga ekipa, ki prej osvoji dva niza. Prva dva niza osvoji ekipa, ki si prej priigra 21 točk z dvema točkama razlike. Tretji odločilni niz osvoji ekipa, ki si prej priigra 15 točk z dvema točkama razlike.
 • IGRIŠČE:
  Igralo se bo na vseh treh tretjinah telovadnice (spuščene zavese). Tekme v končnici se igrajo na osrednjem igrišču. Višina mreže bo 2,24 m. Višino mreže merimo na sredini igrišča. Skrajna konca mreže (nad stranskima črtama) ne smeta presegati določene višine za več kot 2 cm. Igrišče omejujeta tudi dve anteni na vsaki strani mreže (nad stranskima črtama).
 • MENJAVE:
  Vsaka ekipa je v posameznem nizu upravičena do treh zaključenih menjav. Menjave morajo potekati v skladu z uradnimi pravili odbojkarske igre (igralka s klopi lahko vztopi v igro enkrat na set, ob izstopu iz igre pa jo morajo nadomestiti igralka, ki jo je menjala).
 • PREKINITVE (timeouti):
  Vsaka ekipa lahko v posameznem nizu zahteva dve polminutni prekinitvi.
 • ZAMUJANJE:
  V kolikor ekipa zamudi 5 minut na posamezno tekmo, izgubi niz z rezultatom 1:0. V kolikor ekipa zamudi nadaljnih 10 minut (skupno torej 15 minut), izgubi tekmo z rezultatom 2:0.
 • NEIGRANJE:
  V času, ko ekipa ne igra, se igralke ne smejo nahajati v igralnem prostoru. Igralke lahko opazujejo dvoboje iz tribun.
 • ODGOVORNOST:
  Vse igralke nastopajo na lastno odgovornost oz. na odgovornost predstavnikov ekipe in v času prireditve s strani organizatorja niso zavarovani.
 • PRAVICA DO SPREMEMBE:
  Organizatorji si pridržujemo pravico so spremembe in dopolnitve pravil.

Spremembe lahko spremljate preko RSS 2.0 novic.Avto Car Bortega Burin Yachting Club certi.si Dajmedol Debitel Dream Team ekipa DPŠ EL-TT Finnova Fresh Gorenjski Popotnik Gorje Il Pivo Isto dobr Kifeljci Klappa Klimatizacija Klemenčič Konkurenca Kransterdam Mik Mik Mix Odtrganci Pentatlon Piskrčki PLAMTEX INT Pod Skalco Pokal Komenda Rauch Sekvoje Servetkarji Spletni-streznik.com SRC INFONET Systemiq Tazadni Teleport Unikati uTabla Vet4Pet Zasilni izhod ŠD Povž ŠD Preserje ŠD Preserje JUNIOR Ženske dvojice ženski odbojkarski turnir