|| Ženski turnirji v odbojki » za Pokal Komende 2011 »

Vrstni red na ženskem turnirju za Pokal Komende 2011

Objavljamo vrstni red na turnirju za Pokal Komende in nekaj utrinkov s podelitve:

Sprememba turnirskega sistema

Zaradi odpovedi ene od ekip, smo spremenili sistem igranja turnirja.

Rezultati tekem na ženskem turnirju za Pokal Komende 2011

Rezultati tekem…

12.05.2011
Povzetek s sestanka predstavnic

Na sestanku smo izvedli žreb, določili sistem tekmovanja in sklenili, da bo pričetek turnirja ob 14:00.

12.05.2011
Seznam sodelujočih ekip

Na turnir za Pokal Komende 2011 se prijavilo 7 ekip.

09.05.2011
    Sestanek predstavnic za ženski turnir

Sestanek predstavnic za ženski turnir bo v sredo, 11.5.2011, ob 19:00 v ŠD Komenda. Več o tem »

Prijava ekip za Pokal Komende 2011

Ženski odbojkarski turnir v dvoranski odbojki za pokal Komende, ki bo v soboto 14. maja 2011, se bo začel predvidoma  ob 13:00 v ŠD Komenda. Več o tem »

Tekmovalna pravila – ženske 2011

TEKMOVALNA PRAVILA

• Vsako ekipo mora sestavljati vsaj pet igralk. V igri je lahko naenkrat največ šest in najmanj štiri igralke (v primeru poškodbe lahko tekmovanje nadaljujejo tudi le štiri igralke).
    • V ekipi je za turnir lahko prijavljenih največ 10 igralk. V ekipi ne sme biti:
      • igralk, ki so v zadnjem letu igrale za katerokoli člansko ali mladinsko žensko ekipo;
    • V vsaki ekipi mora biti prijavljena vsaj ena polnoletna oseba. Starost ostalih igralk ni pomembna.
    • KAPETANKA EKIPE:
      Pred vsako tekmo mora kapetanka ekipe izpolniti zapisnik o tekmi. Kapetanka ekipe je dolžna sodelovati pri žrebu za prvo žogo oz. izbiro strani igranja in je izmed vseh igralk v ekipi edina, ki ji je dovoljeno pogovarjanje s sodnikom. Kapetanka mora poskrbeti za to, da je nekdo iz njene ekipe prisoten na sestankih predstavnikov ekip, ki jih skliče organizator z objavo na tej spletni strani.
    • Ekipe se morajo na tekmovanje PRIJAVITI NAJKASNEJE DO 10. MAJA 2011. Kasnejše prijave bomo dopuščali le izjemoma (tj. za zapolnitev igralnih mest).
      Ob prijavi mora vsaka ekipa plačati prijavnino v višini 30,00 EUR (nakazilo na poslovni račun Društva prijateljev Športa pri NLB: SI56 0231 0009 0213 696).
    • SPLOŠNA NAČELA IN PRAVILA:
      Turnir se igra v skladu z ZADNJIMI Uradnimi pravili odbojkarske igre (kot jih izdaja OZS), v kolikor ni v nadaljevanju rečeno drugače. Sodijo sodniki, ki jih določi organizator. Šteje se vsaka osvojena točka.
    • TOČKOVANJE:
      – zmaga brez izgubljenega niza (2:0) = 3 točke
      – zmaga z 1. izgubljenim nizom (2:1) = 2 točki
      – poraz z 1. dobljenim nizom (1:2) = 1 točka
      – poraz brez dobljenega brez (0:2) = 0 točk
    • SISTEM TEKMOVANJA:
      • Ekipe se razdelijo v dve skupini in pomerijo med seboj (vsak z vsakim) na podlagi predhodno opravljenega žreba.
      • Zmaga ekipa, ki prej osvoji dva niza. Prva dva niza osvoji ekipa, ki si prej priigra 21 točk z dvema točkama razlike. Tretji odločilni niz osvoji ekipa, ki si prej priigra 15 točk z dvema točkama razlike.
    • IGRIŠČE:
      Igralo se bo na vseh treh tretjinah telovadnice (spuščene zavese). Tekme v končnici se igrajo na osrednjem igrišču. Višina mreže bo 2,24 m. Višino mreže merimo na sredini igrišča. Skrajna konca mreže (nad stranskima črtama) ne smeta presegati določene višine za več kot 2 cm. Igrišče omejujeta tudi dve anteni na vsaki strani mreže (nad stranskima črtama).
    • MENJAVE:
      Vsaka ekipa je v posameznem nizu upravičena do treh zaključenih menjav. Menjave morajo potekati v skladu z uradnimi pravili odbojkarske igre (igralka s klopi lahko vstopi v igro enkrat na set, ob izstopu iz igre pa jo morajo nadomestiti igralka, ki jo je menjala).
    • PREKINITVE (timeouti):
      Vsaka ekipa lahko v posameznem nizu zahteva dve polminutni prekinitvi.
    • ZAMUJANJE:
      V kolikor ekipa zamudi 5 minut na posamezno tekmo, izgubi niz z rezultatom 1:0. V kolikor ekipa zamudi nadaljnjih 10 minut (skupno torej 15 minut), izgubi tekmo z rezultatom 2:0.
    • NEIGRANJE:
      V času, ko ekipa ne igra, se igralke ne smejo nahajati v igralnem prostoru. Igralke lahko opazujejo dvoboje iz tribun.
    • ODGOVORNOST:
      Vse igralke nastopajo na lastno odgovornost oz. na odgovornost predstavnikov ekipe in v času prireditve s strani organizatorja niso zavarovani.
    • PRAVICA DO SPREMEMBE:
      Organizatorji si pridržujemo pravico so spremembe in dopolnitve pravil.

Ženski turnir za Pokal Komende 2011

Tradicionalni Ženski odbojkarski turnir za Pokal Komende 2011 bo v soboto 14. maja 2011. Več o tem »