Domov:
|| Odbojkarska liga » 2013/2014 » Pravila »

17.12.2013
Posodobitev tekmovalnih pravil

Tekmovalna pravila Debitel odbojkarske lige 2013/2014 smo dopolnili z dvema dodatnima členoma.

16.1. člen
(kazni za igranje z neprijavljenimi igralci)

Ekipe, ki bodo igrale z igralci oz. igralkami, ki so registrirani za njihovo ekipo a niso vpisani na e-zapisnik posamezne tekme, bodo kaznovane z odvzemom dveh točk in izgubo vseh setov, v katerih so le-ti zaigrali, z rezultatom 0:25.

Za prijavo igralcev na posamezno tekmo je odgovoren kapetan ekipe (in ne sodnik, ki sodi tekmo!).

16.2. člen
(kazni za prijavo igralcev, ki niso prisotni)

Ekipe, ki bodo v e-zapisnik za posamezno tekmo vpisale igralca oz. igralko, ki nato ni prisoten na tekmi, bodo kaznovane z odvzemom dveh točk za vsakega napačno vpisanega igralca oz. igralko. Za prisotnega na tekmi se šteje tudi, če oseba sedi na tribuni ali če sodi tekmo na enem od preostalih igrišč. Kapetan ekipe mora sodnika pred začetkom tekme opozoriti, da se nekateri igralci njegove ekipe ne nahajajo na samem igrišču.

Igralec oz. igralka, ki pred začetkom prvega seta ni prisoten na tekmi in se ekipi pridruži med samo tekmo, lahko zaigra na tekmi pod naslednjimi pogoji:

  • pred začetkom tekme mora biti ta oseba vpisana v e-zapisnik – kapetan ekipe mora sodnika opozoriti, da so prijavili osebo, ki bo prišla sredi tekme;
  • igralec oz. igralka lahko zaigra šele po koncu trenutnega seta – kapetan ekipe mora ob koncu seta sporočiti sodniku, da se jim je pridružil že prijavljen igralec;
  • v primeru dogovora med kapetanoma pred začetkom tekme in v primeru poškodbe igralca oz. igralke, lahko sodnik dovoli, da igralec zaigra takoj po prihodu (sredi seta);
  • v kolikor ta igralec oz. igralka nato ni prisoten na tekmi (do konca zadnjega seta) se ekipo kaznuje v skladu s prvim odstavkom tega člena.

Organizator si pridržuje pravico (in dolžnost), da v posameznih primerih ekip ne kaznuje z odvzemom točk zaradi kršitve tega člena pravil.


Spremembe lahko spremljate preko RSS 2.0 novic.Avto CarBortegaBurin Yachting Clubcerti.siDajmedolDebitelDream Teamekipa DPŠEL-TTFinnovaFreshGorenjski PopotnikGorjeIl PivoIsto dobrKifeljciKlappaKlimatizacija KlemenčičKonkurencaKransterdamMik MikMixOdtrganciPentatlonPiskrčkiPLAMTEX INTPod SkalcoPokal KomendaRauchSekvojeServetkarjiSpletni-streznik.comSRC INFONETSystemiqTazadniTeleportUnikatiuTablaVet4PetZasilni izhodŠD PovžŠD PreserjeŠD Preserje JUNIORŽenske dvojiceženski odbojkarski turnir