Domov:
|| Odbojkarska liga » 2014/2015 » Splošne informacije »

06.09.2014
Poročilo z uvodnega sestanka – igramo po novih pravilih!

Uvodni sestanek predstavnikov ekip je bil v petek 5. septembra 2014 ob 19:00 v Piceriji Hram Gorjan.

Na uvodnem sestanku so bili prisotni predstavniki 11-ih ekip, ki so sprejeli naslednje spremembe k že objavljenim “Tekmovalnim pravilom – Debitel odbojkarska liga 2014/2015“:

1. Spremeni se 1. člen pravil, ki se sedaj glasi:
    Liga se igra v skladu z Uradnimi pravili odbojkarske igre za obdobje 2013-2016 v kolikor ni v nadaljevanju zapisano drugače.
  2. Dopolni se prvi odstavek 3. člena tako, da se le-ta glasi:
    V rednem delu tekmovanja ekipe ne bodo razdeljene v skupine in se bodo ekipe pomerili med seboj po sistemu “vsak z vsakim” (1x).
  3. Spremeni se 11. člen pravil, ki sedaj glasi:
    V ekipi ne sme biti igralcev in igralk, ki so kadarkoli v sezoni 2014/2015 registrirani za katerokoli ekipo pod okriljem OZS ali pod okriljem katerekoli druge nacionalne odbojkarske zveze.
    Poleg tega v ekipi ne sme biti:

• igralcev, ki so bili po sezoni 2009/2010 kadarkoli registrirani za katerokoli 1-ligaško moško ekipo pod okriljem OZS ali pod okriljem katerekoli druge nacionalne odbojkarske zveze;
    • igralk, ki so bile po sezoni 2012/2013 kadarkoli registrirane za katerokoli 1-ligaško žensko ekipo pod okriljem OZS ali pod okriljem katerekoli druge nacionalne odbojkarske zveze;
    • igralk, ki so bile po sezoni 2012/2013 kadarkoli registrirane za katerokoli 2-ligaško žensko ekipo pod okriljem OZS ali pod okriljem katerekoli druge nacionalne odbojkarske zveze.
  4. Spremeni se 12. člen pravil, ki se sedaj glasi:
    Ekipe imajo za ogrevanje največ 15 minut časa, tako da je začetek tekme:

• največ 15 minut po tem, ko je dvoboj na sporedu (če je dvoboj na sporedu ob 14:45, se tekma začne ob 15:00);
    • največ 15 minut po tem, ko je bilo igrišče prosto za začetek ogrevanja;
    • največ 15 minut po tem, ko sta obe ekipi zaključili z igranjem na drugem igrišču;
    • največ 15 minut po tem, ko je igralec ekipe zaključil s sojenem na drugem igrišču.

V kolikor ekipa zamudi na posamezno tekmo, izgubi prvi niz z rezultatom 25:0.
    V kolikor ekipa zamudi deset (10) minut, izgubi tudi drugi niz z rezultatom 25:0 in tekmo z rezultatom 2:0.

Če je ekipa prisotna v dvorani, ni pa še prisotna na igrišču, in sta o zamudi pravočasno obveščena kapetan nasprotne ekipe in sodnik, lahko sodnik določi nov rok za pričetek tekme.

5. V skladu z novimi pravili odbojkarske lige se spremeni 21. člen (kartoni).

Poleg tega smo izbrali barve majic za svoje ekipe, dorekli sistem tekmovanja (enokrožni sistem), določili ure igranja tekem (od 14.45 do 22:00) in obdelali tekoče zadeve.

Naprošamo vas, da si v celoti preberete nova odbojkarska pravila (2013-2016), so pa to najpomembnejše spremembe:

• dotik mreže pod spodnjim robom mreže ni napaka (so izjeme!);
  • prestop igralca pod mrežo s telesom ni napaka, če ne moti igre – prestop s stopali JE napaka!;
  • spremenil se je pomen kartonov:
    • RUMEN = opomin brez izgube točke;
    • RDEČ = izguba točke;
    • RUMEN + RDEČ SKUPAJ = izključite za niz;
    • RUMEN + RDEČ LOČENO = izključitev za tekmo.

DPŠ

Spremembe lahko spremljate preko RSS 2.0 novic.

6. komenški pentatlon 7. Komenški pentatlon 8. Komenški Pentatlon Avto Car Bortega Burin Yachting Club BVFG certi.si Dajmedol Debitel ekipa DPŠ EL-TT Fresh Gorenjski Popotnik Gorje Il Pivo Isto dobr Kifeljci Klappa Klimatizacija Klemenčič Kransterdam Mik Mik Mix Odtrganci Pentatlon Picerija Hram Gorjan Piskrčki PLAMTEX INT Pokal Komenda Pokal Komende 2022 Predelave-vozil.si Sekvoje Servetkarji SRC INFONET Systemiq Tazadni Teleport uTabla Vet4Pet Zasilni izhod ŠD Povž ŠD Preserje ŠD Preserje JUNIOR Ženske dvojice ženski odbojkarski turnir